SSS

Sıkça Sorulan Sorular
B2CMD CollagenButton® Helal Sertifikasına sahip Alman Gelita® VERISOL firması tarafından üretilen 6.000 mg tip 1 ve tip 3 kolajen peptidi içerir.
Klinik araştırmalar sonucu elde edilen verilere göre, vücudun kolajen ihtiyacı günlük 5.000 mg’dır. B2CMD CollagenButton®’da, 1 şişe 50ml içerisinde bulunan kolajen miktarı 6000’mg dır. Bu miktarda kolajen almak için 18 tablet veya 700 gr toz kolajen kullanmak gereklidir. 18 tablet veya 700 gr toz kolajeni 1 gün içerisinde alsanız bile sıvı kolajen kana daha çabuk karıştığı için çok daha etkili olacaktır. Mutlaka sıvı kolajen tercih edilmelidir.
Yapılan bilimsel araştırmalar, Peptid formundaki 5.000 mg kolajeni en az 8 hafta aralıksız kullanılması gerektiğini gösteriyor. İlk etkiler 2-4 hafta sonra görülmeye başlar.
Yaklaşık 1.000 kişi üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda, kullanalar arasında kilo alımına rastlanmamıştır. B2CMD® şeker içermez.
15 yaş ve üzeri için, günde 1 şişe (50 ml) ürünün kahvaltıdan önce aç karnına tüketilmesi tavsiye edilir.
İçime hazır likit formdaki kolajenimiz içerisindeki yaban mersini ve üzüm aromaları sayesinde oldukça lezzetlidir. Soğuk içilmesi lezzetini daha da arttıracaktır. Tüketmeden önce şişeyi iyice çalkalayınız.
Kolajenin etkilerini hamile ve emziren kadınlar üzerinde inceleyen bir araştırma yoktur. Bu nedenle tavsiye edilmez.
B2CMD CollagenButton®’ın araştırmalar sonucunda görülmüş bir yan etkisi yoktur. Hamile ve emziren kadınlara önerilmez. Eğer kullanmaya ilişkin bir endişeniz varsa önce doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.
Her gün kahvaltıdan 20-30 dakika öncesi, aç karnına, 1 şişe 50 ml, 12 hafta boyunca kullanımı önerilir. 12 hafta sonrasında haftada 1 şişe kullanarak devam edebilirsiniz.
25 yaşından itibaren vücudumuzda kolajen üretimi azalmaya başlamaktadır. Bu yüzden 25 yaşından itibaren kullanılmaya başlanılması tavsiye edilir.
B2CMD CollagenButton®’ın bu güne kadar bildirilen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Ancak herhangi bir endişesi olanlar için doktorlarına başvurması tavsiye edilir.
B2CMD CollagenButton®’ı 50 ml bir şişe olarak günde 1 kez tüketmeniz yeterlidir. Vücudumuzun ihtiyacı olan günlük 5.000 mg kolajen in fazlası olan 6.000 mg kolejen ,1 kullanım içerisinde mevcuttur.
Her bir tip kolajen cildin, kasların ve kemiklerin işlevleri ve bakımı için gereklidir. Kollajen Tip 1 ve Tip3 türlerinde 19 amino asit (protein) vardır. Bu tipler fibroblastlar (bağ dokularındaki hücreler) ve osteoblastlar (kemik oluşturan hücreler) tarafından üretilir.
Vücudun kollajeninin yüzde 90’ından fazlası Tip 1 ve Tip 3 kollajenden oluşur, bu tip proteinler glisin, prolin, alanin ve hidroksiprolini içerir.
Kollajen türleri vücutta ayrı amaçlara hizmet eden farklı proteinler içerir. Tip1 ve Tip3 birlikte alınabilir. Cilt, kas, kemik sağlığı, saç ve tırnakların büyümesini ve bakımını destekleyebilir.
Vücudumuzda en fazla Tip1 kolajen bulunmaktadır. Tip 1 kolajenin %75’i yüz bölgemizde, geri kalan %25 ise tendonlarımız ve korneamızda bulunur. Anti-age etkiler için en ideal olan Tip 1 kolajen öncelikli olarak kullanılmıştır. Ayrıca ince yapılı saçları kalınlaştırması, saç dökülmelerini yavaşlatması, tırnakların sağlıklı büyümesi, sindirim sistemini desteklemesi, vücudun esnekliğini arttırması, uyku sırasında bölgesel fazla yağların yakılması ve kemik matrisini desteklemesi amaçlı olarak Tip 3 kolajende kullanılmıştır.