Kolajen Nedir?

Kolajen, vücutta tek başına en fazla yapısal bileşen barındıran proteindir. Vücudun formunu koruyan matrisi sağlar ve özellikle cildin sıkılığını, elastikiyetini ve yapısını korur. Yaşlandıkça vücuttaki kolajen üretimi yavaşlar, bu da ciltte dolgunluk kaybına, ince çizgi ve kırışıklıklarda artışa sebep olur.

Verisol® Kolejen, sindirim sistemi yoluyla vücut tarafından kolaylıkla emilir ve cilde kolaylıkla erişebilir hale getirilir; bu nedenle, B2CMD CollagenButton likit kolajen toplam vücut kolajenini arttırmayı ve cildin yaşlanma belirtilerini tersine çevirmeye yardımcı olur. 


2013 yılında, CollagenButton’ın ana bileşeni olan Verisol® Kolejen’in üreticileri tarafından, ciltte Verisol® emiliminin etkisini ölçmek amacıyla özel olarak tasarlanan iki klinik çalışma yayınlanmıştır.

Güçlü anti-oksidatif etkilerin yanında Verisol®, kolajen yoğunluğunun arttırılması gibi cildin biyolojik işlevlerini geliştirir, vücuttaki kolajen miktarının azalmasını engeller ve kırışıklıkları %50’ye kadar azaltır.

B2CMD COLLAGENBUTTON Sıvı Kolajenin Vücudunuz Üzerindeki 9 Önemli Etkisi

 1. Kolajen derinin ana yapısal bileşeni olup cilt üzerinde olan kırışıklık ve görünümünü etkiler.
 2. Ortalama 30 yaşındayken kolajen üretimi azalmaya başlar ve menopozla birlikte vücutta, yılda yaklaşık %2 oranında kolajen kaybı meydana gelir. Menopoz döneminin ilk beş yılında, kadınlar vücutlarındaki kolajenin yaklaşık %30’u kadarını kaybederler.
 3. Vücuttaki toplam kolajen miktarının artışının cilt için Anti-aging etki yarattığı, çizgilerin derinliklerinin azaldığı cilt ovalinin sıkılaştığı kanıtlanmıştır.
 4. Klinik araştırmalar Verisol Kolajen içilerek cildin içeriden beslenmesinin anti-aging etki yarattığını, çizgilerin derinliklerinin azaldığını ve “önemli ve sürekli” gelişme sağladığını göstermektedir. 
 5. B2CMD CollagenButton’ın bu mükemmel etkisinin en büyük sırrı Verisol Bioactive Kolajen Peptidler®’dir. Biyoaktif, bu da peptidlerin normal kolajen moleküllerinden çok daha küçük olduğu anlamına gelir ve vücutta kolay emilim ve kullanılabilirlik sağlar.
 6. Yaşlanmayla beraber kaybedilen kolajeni, önerilen bir günlük CollagenButton Likit Kolajen dozuyla (1 Şişe = 50 ml 6.000 mg.) almanın, kırışıklıkları azalttığı, cildin nemini ve elastikiyetini arttırdığı kanıtlanmıştır.
 7. CollagenButton, özellikle ciltte kolajen üretimini uyarmak ve sürdürmek için klinik testlerle sonuçları kanıtlanmış her 50 ml şişesinde 6.000 mg. Alman GELITA Verisol® içerir.
 8. Ayrıca B2CMD CollagenButton, yalnızca kolajen üretimini artırmakla kalmayıp aynı zamanda amino asit, antioksidan vitamin ve mineral bakımından zengin premium içeriklerle geliştirilmiştir;
 • Amla; Yoğun C vitamini kaynağıdır. 100 gramında 445 mg C vitamini bulunur. Bağışıklığı güçlendirmede etkisi büyüktür. Antioksidan bileşikleri açısından çok zengindir. Saçların daha sağlıklı ve canlı uzamasına yardımcı olur. Görme gücünü destekler, göz problemlerinin önüne geçmeye yardımcıdır. Ayrıca diyabete ve mide ekşimesine iyi gelir.
 • Horoz İbiğinden elde edilen Hyaluronik Asit;Cilt kırışıklıklarının giderilmesine, cilde yoğun nem vermeye, cilt yaralarının iyileşmesine, göz kuruluğunun giderilmesine, kronik yorgunluklara özellikle Osteoartrit (eklem kireçlenmesi) rahatsızlıklarının giderilmesine yardımcı olur.
 • Astaxanthin;Dünyadaki en etkili en yeni keşfedilmiş antioksidanlardan biridir. Cildin elastikiyetinin artmasında etkisi büyüktür, bağışıklık sisteminin en güçlü yardımcılarındandır. Ayrıca kıkırdakların yıpranmasını önlemeye yardımcı olur.
 • Barbados Kirazı;Cilt sağlığını destekler. Anti-aging etkisi vardır. Bağışıklık sistemimiz için önemli olan antioksidanlar yönünden zengindir. İçeriğindeki pektin sayesinde bağırsakları korur ve kolesterol seviyesini düşürmeye yardımcı olur.
 • Goji Berry;Yaşlanmayı yavaşlatır, enerji verir. Sindirimi kolaylaştırır, yağ yakımına, şeker ve insülin seviyesini düzenlemeye yardımcı olur.  
 • B2CMD CollagenButton, dermis içinde kolajen üretimine yardımcı olması için gerekli olan C vitaminini de içerir; ayrıca serbest radikallerin hücrelerini oluşturan güçlü bir antioksidandır.

B2CMD ColagenButton Sıvı Kolajenimiz Helal Sertifikası'na Sahiptir