Klinik Çalışmalar

B2CMD CollagenButton beslenme düzeninize kolajen ve birçok gerekli vitamini eklemenize yardımcı olan, içime hazır, sıvı formda takviye edici gıdadır. Sağlıklı bir cilt, genel olarak sağlıklı bir vücuda sahip olmanın yansımasıdır. Cildin görünümü vitaminler ve antioksidanlar dahil olmak üzere gıda takviyelerinin tüketiminden etkilenmekte ve beslenmenin cilt üzerindeki etkilerini artırmaktadır. Bazı klinik çalışmalar, vitamin ve antioksidan gıda takviyesinin, cilt durumunu iyileştirebildiğini ve yaşlanmanın belirtilerini tersine çevirdiğini göstermektedir.

KLİNİK ÇALIŞMA ÖZET SONUCU

Verisol® Kolajen, B2CMD CollagenButton sıvı kolajenin temel bileşenidir. Yakın zamanda yapılan klinik araştırmalar, günlük vücut tarafından net emilen 2.500 mgr Verisol Kolajenin 4 hafta sonunda çizgilerin derinliğini önemli derecede azalttığını, cilt ovalini toparladığını, cildi nemlendirdiğini, kolajen üretimini önemli derecede arttırdığını ve selülitlerin azalmasına yardımcı olduğunu göstermiştir.
8 hafta sonunda ise hemen hemen etkisini iki katına çıkardığını, hatta 12 hafta sonunda bu olumlu etkilerin artarak devam ettiğini göstermiş ve bu sonuçların kalıcı ve uzun süreli olduğunu belirtmiştir. Ancak günlük olarak vücuda alınan kolajenin yarısının vücut tarafından emilemediği hesaplanmaktadır. Bu durumda günlük en az 5.000 mg kolajen alınması önerilmektedir. Yapılan testlerde vücut yaşlandıkça emilimin azaldığı görülmüştür. B2CMD CollgenButton her 50ml günlük kullanım doz içeresine 6.000 mg Verisol Kolajen koyarak dünyada bir ilki yapmış ve her durumda ve yaşta, günlük ihtiyaç olan minimum 2.500 mg kolajenin vücut tarafından emilmesine imkan tanımıştır. Aşağıda belirtilen tüm testler günlük en az 2.500 mg Verisol Kolajen emilimi ile yapılmıştır.

ÇİZGİ AÇICI ETKİNLİK TESTİ
Yüz bölgesi ve göz çevresi çizgilerinde, 8 hafta sonunda çizgi derinliğinde ortalama %20 ile %50 arasında azalma görülmüştür. 12 hafta sonunda, bu çizgilerin derinliğindeki azalmaların arttığı gözlemlenmiş ve buda ürünün kalıcı ve uzun süreli etkisinin sürekliliğini göstermiştir.  
KOLAJEN ARTTIRIM TESTİ
8 hafta sonunda VERISOL Bioactive Collagen Peptides® kolajen içeriği günlük en az 5.000 mgr kullanıldığında kolajenin %65, elastin nin %18 arttığı görülmüştür. 12 hafta sonunda bu ciltteki kolajen ve elastin oranının hala arttığı gözlemlenmiş ve buda ürünün kalıcı ve uzun süreli etkisinin sürekliliğini göstermiştir.
CİLT TOPARLAMA ETKİNLİK TESTİ
Yüz bölgesi ovalinde 8 hafta sonunda, ortalama %7 ile %30 arasında toparlama görülmüştür. Yapılan testlerde VERISOL Bioactive Collagen Peptide® kullanılan grubun %98’inde, 12 hafta sonunda, cilt ovalinde toparlamanın artarak devam ettiği gözlemlenmiş ve buda ürünün kalıcı ve uzun süreli etkisinin sürekliliğini göstermiştir.  
CİLT NEMLENDİRME TESTİ
Yüz bölgesinde nem oranında 8 hafta sonunda, ortalama %7 ile %14 oranında artış görülmüştür. 12 hafta sonunda, ciltteki nem oranının arttığı gözlemlenmiş ve buda ürünün kalıcı ve uzun süreli etkisinin sürekliliğini göstermiştir.  
SELÜLİT BAKIM TESTİ

6 ay süreli günlük 5.000mg. Verisol® günlük tüketim, orta derecede selülit sahibi kadınlar üzerinde olumlu sonuçlara sahiptir. Selülit görüntüsünde belirgin düzelme, BMI <25 (normal ağırlık) olan kadınlar için yaklaşık %9 ila %11 oranında azalma. Portakal kabuğu görünümünde belirgin azalma meydana gelmiştir.

5.000 mg kullanıldığında kolajenin %65, elastin nin %18 arttığı görülmüştür. 12 hafta sonunda bu ciltteki kolajen ve elastin oranının hala arttığı gözlemlenmiş ve buda ürünün kalıcı ve uzun süreli etkisinin sürekliliğini göstermiştir.